Майстер

Кутб (голова) братства Німатуллахі  Аліреза Нурбахш (Реза Алі Шах)

вглядываться

Аліреза Нурбахш отримав докторський ступінь з філософії в університеті Вісконс-Медісон в 1988 р. Тема його докторської дисертації – ментальні образи і обчислювальна теорія розуму.  Також д-р Нурбахш є магістром права. Крім діяльності в суфійському ордені, він також працює адвокатом в Лондоні.

3_n

Джавад Нурбахш
(10 грудня 1926 – 10 жовтня 2008)
Попередній Кутб братства.
Джавад Нурбахш народився у 1926 році в місті Кермані (Іран). Він навчався на медичному факультеті Тегеранського університету і в 1952 році отримав диплом лікаря. У 1962 році його запросили в аспірантуру Сорбони до Парижу. Пізніше він повернувся до Тегерана, де завершив свою освіту в галузі психіатрії. Аж до 1977 року д-р Джавад Нурбахш був професором Тегеранського університету, де очолював відділення психіатрії. Коли почалася іранська революція 1978-1979 рр., Д-р Джавад Нурбахш покинув Іран і перебрався до Англії.
Крім академічної кар’єри д-р Джавад Нурбахш був видамним суфійським наставником, поетом і мислителем. Він був висвячений в суфійські братство Німатуллахі у вііі 16 років, а в 20 років став шейхом. У 1953 році, коли помер його наставник Муніс Алі Шах Дхор-Рійасатайн, Джавад Нурбахш очолив братство і залишався його главою до своєї кончини 10 жовтня 2008 року.
Після переїзду в Англію д-р Нурбахш продовжив залучати шукачів зі всього світу. За час його життя в Англії братство Німатуллахі стає одним з найпопулярніших на Заході. Ханакі братства з’явилися в Америці, Європі, Австралия и Африка. У 2004 г. році була відкрита ханака в Москві, в 2006 г. – в Санкт-Петербурзі. В Україні ханака ще чекає з’явитися.
%d блогерам подобається це: